Korálky Anelin

Hledej
BlueBoard.cz

Přejdi na obsah

Knížky

Návody a inspirace > Literatura

Seznam knížek, které přináší návody na zpracování korálků, k výrobě bižuterie, vánočních ozdob, zvířátek a zpracování fimo hmoty:


Popisy a fotky jsou z internetu, u některých knížek, které znám nebo je mám doma přidávám i svůj popisek. Knihy jsou řazeny dle data vydání (pokud jsem ho našla) a podle nakladatelství. Některé z knih se už bohužel nedají v knihkupectví sehnat, ale třeba na ně ještě někde narazíte :-) .Šperky z drátu a korálků
Sara Withersová
Metafora, 2010


V této knize naleznete vše, co potřebujete vědět o použití drátu při výrobě originálních a neotřelých šperků, ať už jste úplnými začátečníky, nebo již pokročilými šperkaři na cestě za novou inspirací. Naučíte se zacházet s drátem a vytvářet z něj elegantní tvary pro výrobu náušnic, prstenů, přívěšků, náhrdelníků, čelenek a broží. Vylepšíte své dovednosti od základních technik k pokročilejším, jako je např. jednoduché pájení a používání chemikálií k povrchové úpravě výrobků. Díky názorným a jasným ilustracím nebudete mít nikdy nouzi o nápady a stanete se majiteli celé řady výjimečných ozdob.

Tuto knížku jsem si koupila nedávno a nelituji, jsou zde pěkné návody jak pracovat z drátky a vytvořit si tak opravdu pěkné a zase trochu jiné šperky. Tuto knížku mám jako doplnění k dříve Originální bižuterie z drátků od Lindy Johnesové.

Moderní šperky
Vannetta Seecharranová
Metafora, 2010


V knize najdete různé techniky a metody práce s drahými i obyčejnými kovy, dráty a korálky, plastem, gumou, látkou, semišem, vlnou, kůží, papírem, dřevem, sklem, keramikou, betonem i pryskyřicí... Chcete mít zajímavé nevšední ozdoby, z obvyklých i neobvyklých materiálů, jaké v žádném obchodě nenajdete? Naučte se je vyrábět. Kniha Vás seznámí s potřebnými nástroji i postupy práce a poskytne srozumitelné návody, s jejichž pomocí se šperkařem může stát opravdu každý.Výroba šperků z polodrahokamů
Kim Goverová
Metafora, 2009


Zajímavé designérské nápady a techniky na výrobu náhrdeníků, náramků a jiných šperků. Rádi byste si vyrobili originální šperky? Podle návodů v knize to dokážete. Základní podmínkou úspěšného díla kupodivu není, jak by se někdo mohl domnívat, technická zdatnost a nebývalá šikovnost, ale výběr těch nejlepších materiálů a jejich kombinace. Budete-li se ještě k tomu držet rad a postupů uvedených v téhle knize, nemůžete neuspět a brzy se budete pyšnit překrásnými ozdobami. Co v knize najdete? Více než 75 děl předních světových šperkařů - detailní návody na výrobu náramků, náhrdelníků, náušnic a broží - seznam polodrahokamů a jejich nejlepšího využití - spousty barevných fotografií. Dozvíte se, jak které kameny vypadají, které se na co hodí a jak nejlépe vybrat ty nejvhodnější, ať už podle vlastností, barev nebo energetického působení. Naučíte se mnoha různým stylům práce a získáte novou inspiraci. Kniha jistě udělá radost jak pokročilým šperkařům, tak naprostým začátečníkům.

Výroba šperků z modelovacího stříbra
Sue Heaserová
Metafora, 2009


Úžasně jednoduché techniky výroby krásných šperků. Máte-li v oblibě zajímavé ozdoby a ještě k tomu si rádi "hrajete", je tohle knížka přesně pro vás. Podle podrobných návodů si můžete doma lehce vyrobit šperky, které jen málokdo na první pohled rozezná od stříbrných. Klíčem je nový revoluční materiál - modelovací stříbro. Kniha je bohatě ilustrovaná a krok za krokem vás provede všemi úskalími "stříbrného modelování". Svým výrobkům můžete pak ještě přidat na osobitosti a ozdobit je kameny, smaltováním či malou rytinou. Inspirativní galerie vám nakonec nabídne obdivuhodné tipy na náhrdelníky, náušnice, brože, manžetové knoflíčky či přívěsky.Modurit
Sue Heaserová
Metafora, 2008


Techniky a inspirace k výrobě šperků, korálků a dekorativních uměleckých přemětů. Modurit je jedním z nejoblíbenějších a nejuniverzálnějších materiálů dostupných všem amatérským i profesionálním tvůrcům. Můžeme z něj vyrobit celou řadu okrasných a uměleckých předmětů od korálků, knoflíků a šperků až po dekorativní krabičky, složité mozaiky a miniaturní sošky. Naše kniha popisuje krok za krokem více než padesát. Názorné barevné fotografie zachycují základní dovednosti, jako je válení, míchání barev a pečení a postupují k stále složitějším technikám modelování. Všechny nástroje a postupy zde najdete srozumitelně popsané, takže se rovnou můžete pustit do práce. Galerie výrobků zahraničních umělců pracujících s moduritem vás ohromí tím, čeho je možné dosáhnout, a zároveň poskytne inspiraci pro vaše vlastní zajímavá díla.

Tato knížka je super pro ty, kteří pracují s hmotou fimo. Je tu spousta nápadů a rad ke zpracování, např. výroba obličejů, výroba šperků, míchání barev, atd.

Základy práce s korálky
Stephanie Burnhamová
Metafora, 2008


Všechno, co potřebujete vědět o tvorbě krásných korálkových doplňků… Chcete se naučit navlékat korálky? Vyrábět nádherné šperky, originální doplňky a ozdoby? Od toho je tu naše kniha. Najdete v ní nejen popisy základních technik, ale i mnoho konkrétních předloh, na kterých si můžete svůj um procvičit. Podrobné návody doplněné detailními fotografiemi postupu vám pomohou ovládnout umění tvorby navlékaných, tkaných i pletených výrobků. Osmnáct ukázkových modelů vám poskytne inspiraci, umožní vyzkoušet vlastní korálkářský talent a obohatí vaši soukromou "šperkovnici". Samozřejmě se seznámíte také s potřebnými nástroji a materiály, naučíte se pracovat s barvami a získáte praxi, díky níž už nikdy nebudete muset dumat nad dárky pro svoje blízké a známé. V tomto základním průvodci technikami práce s korálky se dozvíte vše, co pro práci s korálky potřebujete. Nejprve vám poradíme s výběrem vhodných materiálů a nástrojů pro práci a jak volit barvy korálků. V hlavní části publikace najdete přehled základních postupů při práci s korálky, doprovázených srozumitelnými pokyny a názornými fotografiemi. Na nich můžete detailně sledovat jednotlivé kroky té které techniky. Postup si pak můžete vyzkoušet na dalších stránkách, kde je uveden postup výroby ukázkových výrobků. Na předlohových výrobcích se naučíte vytvářet náhrdelníky, náramky, náušnice a ozdobné taštičky, ať už sami sobě pro radost, nebo jako dárek pro vaše blízké. Kniha Základy práce s korálky je neocenitelná pomůcka pro každého začátečníka, nicméně může posloužit i jako užitečná pomůcka pro pokročilejší výtvarníky. Naučíte se, jak si vytvořit krásné korálkované doplňky pouze za pomoci jehly, nitě a korálků.

Tato kniha mě moc nenadchla.

Navlékáme korálky
Burnhamová Stephanie Withersová Sara,
Metafora, 2007


Podrobný obrazový průvodce světem korálků s bohatým výběrem technik, postupů a inspirativní galerií hotových výrobků Výroba nejrůznějších uměleckých předmětů z korálků se poslední dobou čím dál tím víc dostává do módy. Podle této knihy se do práce můžou pustit i naprostí začátečníci.
Objevte krásu korálků, umění starého několik tisíc let. Pokud chcete získat originální šperky a ozdoby, jaké nebude mít nikdo jiný, a ještě se u toho skvěle bavit, je tato kniha tou nejlepší volbou. Naučíte se nejrůznějším technikám, od prostého navlékání až po složité tkaní na stávku. Dokážete si vyrobit náhrdelníky, náušnice, náramky i ozdobné předměty. Pro inspiraci můžete nahlédnout do obrazové galerie, kde vás potěší neuvěřitelná díla předních návrhářů. Ale nezapomínejte – také oni kdysi začínali!


Tuto knížku doporučuji všem, kdo chtějí s korálkama vůbec začít…Je to taková „korálková bible“. Opravdu super knížka!

Originální bižuterie z drátků
Linda Johnesová
Linda Jones
Ikar CZ prosinec 2006


Postříbřené, pozlacené, mosazné, bronzové a měděné drátky jsou ohebné, dají se ovíjet, kroutit, formovat, ohýbat a spojovat do originálních tvarů. Drát poskytuje volnost a neomezené možnosti pro výrobu vlastních šperků - Návrhy na zhotovení prstenů, broží, náramků, svatebních šperků a dárků pro nejrůznější příležitosti - Základní potřeby, technika navlékání korálků, zhotovení řetízků, drobný montážní materiál - Moderní, klasický či minimalistický styl - oplétaná, valentinská a svatební bižuterie.

V této knížce jsou dobře udělané návody pro práci s drátky, doporučuji!
Kurz výroby šperků
Jinks McGrath
Slovart, 2010


Přehledný a úplný kurz navrhování a výroby šperků. Pečlivě strukturované instrukce provedou každou fází procesu a odhalí, jak lze přenést inspirující nápady do zpracovatelných, nositelných návrhů. Získejte vědomosti o nástrojích, vybavení a bezpečných pracovních postupech;jak sestavit složku inspirací; vybrat vhodné materiály a přenést vaše návrhy; jak pracovat se drahými a polo-drahými kameny a o různých kovech a korálcích. Zřetelné fotografie krok z krokem ukazují všechny postupy, které budete potřebovat, od manipulace kovů zahříváním, opracováváním kladivem a litím, až k metodám pájení, nýtování, leštění, konečné úpravy a přidávání povrchových ozdob. Políčka na první pohled vysvětlují vliv, který mají různé postupy na kovy a praktická cvičení krok za krokem poskytují vedení v choulostivých dovednostech - s nápady na jejich vyzkoušení na levnějších náhražkách před tím, něž použijete vámi vybraný materiál.

Sladké šperky
autor neuveden
Rebo, 2009


Která holčička by netoužila po velkých barevných prstenech, náhrdelnících, náramcích či sponách? Tato knížka přináší přes 20 srozumitelných návodů na výrobu originálních sladkých šperků. Přesně tak – korále, brože a další ozdoby vyrobené z bonbonů a žvýkaček! Pracovní postupy jsou tak jednoduché, že si s nimi poradí i naprostý začátečník.

Nevím jestli se tato knížka dá nějak využít…ale třeba tam jsou nápady, které někdo dobře využije ?

Módní doplňky
autor neuveden
Rebo, 2009


Netradiční módní doplněk může pozvednout i ten nejjednodušší oděv a proměnit ho v opravdu šarmantní obleček. Tato knížka nabízí řadu nápadů, jak zužitkovat zbytky stužek, látek, přízí, knoflíků, korálků, flitrů apod. a vytvořit z nich úplně nové originální šperky, luxusní brože či netradiční ozdobné přívěsky.Korálkové nápady
Marie Kielbusová
Grada, 2010


Publikace z edice Šikovné ruce vás provede pestrým a blyštivým světem drobných korálků šitých do kruhu s lichým počtem korálků v jedné řadě peyotovým stehem. Základní výrobní postupy originální bižuterie jsou od začátku až do konce knihy provázeny bohatou fotodokumentací s popisy, poznámkami a návody "jak na to". Podle předchozích dovedností a zkušeností s korálky si každý může zkusit výrobu velmi jednoduché korálkové šňůrky, náramku, náhrdelníku nebo obojku, nejen pro dámy, ale i pro pány, anebo kombinovat s dalšími technikami jako je ketlování, šití nebo prosté navlékání korálků nebo se nechat jen volně inspirovat.Fimo - Šperky z polymerové hmoty
Petra Nemravová
Grada, 2010


Publikace, která přináší ucelený přehled o základních technikách práce s polymerovou hmotou (FIMO atd.) speciálně se zaměřující na výrobu korálků a šperků. Polymerová hmota je materiál, jehož používání se v současné době rozvíjí a získává stále větší oblibu výtvarníků a všech, kteří se věnují ručním pracím. Zájemce po prostudování této knihy bude schopen na pokročilé úrovni pracovat s polymerovou hmotou. V knize nalezne ucelený popis materiálu a pomůcek, které na českém trhu dosud nejsou zmapovány. Kniha obsahuje návody a obrazové postupy jednotlivých technik využívaných k výrobě konkrétních projektů. Slouží také jako základ k dalšímu experimentování s touto mnohostranně použitelnou hmotou. Publikace je na trhu ojedinělá svou komplexností a reflexí českého trhu s polymerem. Dosud neexistuje kniha českého autora, která by tuto tematiku rozvíjela a zároveň reflektovala dostupnost materiálu a pomůcek.

ŠITÉ KORÁLKY – korálkové šperky
Jitka Sůsová
Grada 2009


Knížka je původním českým výkladem základních stehů pro šití s korálky. Nejedná se tedy o žádný překlad zahraniční literatury. Výklad je formou schémat a názorných fotografií. V úvodu Vás autorka seznámí s potřebným materiálem pro šité šperky z korálků. Určitě budeme potřebovat korálky :-) Aby jste se vyznali v nepřeberném množství druhů korálků, k tomu slouží první kapitola, kde jsou základní druhy korálků popsané a doplněné fotografiemi. Poté následuje přehled dalších pomůcek - návlekový materiál, jehla, zapínání, kleště. A pak už následuje výklad jednotlivých stehů (schémata, postup šití a způsoby praktického použití). Následuje kapitola Šité šperky, kde najdete návody již přímo na konkrétní šité šperky - náramky, náušnice, náhrdelníky, přívěsky,...
DRÁTOVANÉ ŠPERKY 2
Karla Hátleová
Grada 2009

Kniha je vhodná pro milovníky práce s drátem. Je dobře zpracovaná, postupy jsou srozumitelné a doplněné jsou srozumitelné a doplněné mnoha fotografiemi.mnoha fotografiemi. V úvodu Vás autorka seznámí s potřebnými pomůckami (materiál - druhy drátků, druhy korálků, potřebné pomůcky - kleště a další pomůcky). Poté následuje kapitola Základní tvary, kde se naučíte základní tvary z drátků jako jsou spojovací kroužky, ketlovací očka, spirálky, kytičky a další - vše je zobrazené pomocí fotografií a snadno se vše naučíte. Dále vám autorka vysvětlí základní techniky - např. zdobení pomocí korálků, výplet drátkem, techniku šité krajky, odrátování kamenů, tvorba zapínání a další. A poté již následují jednotlivé projekty - jsou rozdělené do kategorií prsteny, náramky, náhrdelníky a drátované nápady.


DRÁTOVANÉ ŠPERKY
Alena Samohýlová a Alena Vondrušková
Grada 2006V úvodu Vás autorky seznámí s potřebnými pomůckami (materiál - vhodné typy drátků, nářadí - různé typy kleští a jejich použití, další pomůcky - kovadlinka, kladívko, různé tyčky, jig destička). V dalších kapitolách jsou popsané základní druhy práce s drátky - stáčení drátů, tvorba plochých spirálek, tvorba pružinových spirálek (tzv. gizmo), drátěných korálků (tzv. klícky). A pak už následují podrobné projekty. Jsou řazeny od těch jednodušších až po ty složitější. Samozřejmě nechybějí názorné fotografie.VÁNOČNÍ OZDOBY Z DRÁTKŮ A KORÁLKŮ
Ivona Šuchmannová
Grada 2006


Knížka je napsána velice pěkně, srozumitelně, je vhodná i pro začátečníky. Najdete zde celkem 17 projektů krok za krokem na vánoční ozdoby z drátků - 2D i 3D. Vše je doplněno přehlednými nákresy a fotografiemi. Úvod je již tradičně věnován potřebným materiálům a pomůckám. Všechny použité materiály jsou na našem trhu běžně dostupné, takže se do výroby ozdob může pustit opravdu každý.
V další kapitole vás autorka seznámí s technikou šité krajky, na nákresech jsou přehledně zobrazeny i různé vzory výpletu šitou krajkou. A pak už následuje praktické použití této techniky - krok za krokem se naučíte oplétat vánoční kouličky a na formě udrátovat 3D zvoneček.
Další kapitola je věnována již plochým, 2D ozdobám. Nejdříve se naučíte hvězdičku, zvoneček, rybičku a andílka, které tvarujeme ze silnějšího drátku a poté omotáváním slabším drátkem a technikou šité krajky ozdobičky zkrášlíme a dotvoříme.
A nakonec se naučíme ještě vytvářet krásné hvězdičky a vločky smyčkovou technikou (základní tvar ze silnějšího drátku vytváříme z různého počtu smyček). V této části najdete postupy krok za krokem na velké množství hvězdiček, vloček i na svícínek.


Šperky z korálků
Lucie Kyselová,
Computer pressAutorka Vás v úvodu své knížky seznámí s druhy korálků, a tak získáte široký přehled o korálcích. Prakticky tu samou šíři věnuje autorka i rozdělení komponentů, navlékacím materiálům a ostatním pomůckám. V technikách se dozvíte, jak vyřešit zapínání, jak vytvořit očko na jehle apod. Pak již následují samostatné projekty na určité výrobky. Projekty jsou formou fotoseriálu krok za krokem, takže podle fotografií zvládnete i složitější kombinace. Autorka rozdělila projekty do jednotlivých kategorií... náušnice, náhrdelníky, náramky a jiné šperky. Pokud si chcete vytvořit netradiční šperk např. v kombinaci korálek – drátek, stužka s korálky apod., pak je tato knížka právě pro Vás.


Modelujeme z Fimo hmoty
Martina Molnárová
Computer press


Pokud s fimem začínáte, tato knížka Vám ukáže, co všechno se z Fima dá vyrobit.
Najdete v ní návody jak na korálky, tak i na prostorové postavičky, tužkovníky a sponky.
Od všeho trošku. Knížka je vhodná i pro děti, postupy na jednotlivé výrobky jsou nafocené krok za krokem.Po zvládnutí základních postupů z této knihy, určitě dokážete popustit svou fantazii a vytvořit vlastní originální dílka :-)


Knížka je sice slabá, ale nápadů je tu až dost – dá se říct od každého něco.

Tvoříme z korálků
Eva Vozková
Computer press


V knize najdete něco o historii korálků, přehled pomůcek k navlékání, typy korálků apod.
Kniha je plná obrázků nejen pro inspiraci. Velice přehledně Vás seznámí s jednotlivými postupy.
Sama autorka knížku určuje pro začátečníky a mírně pokročilé.
Techniky navlékání jsou opravdu jednoduché a podle obrázku lehce pochopitelné.


Originální šperky z vlastní dílny
Helena Řeřábková
Computer press


Chcete si vyrobit originální šperk? Máte rádi jednoduchost přírody? Obejdete se bez lesku korálků, zlata a stříbra? Pak je tato knížka určená pro Vás.
Sama autorka píše, že "tato knížka vznikla pro lidi, kteří se vracejí z procházek s kapsami naditými oblázky nebo taky kusy skal, jsou ověšeni větvemi a klacíky a při pohledu na jakési okuje se jim rozšiřují oči nadšením."
Jak autorka píše, k tvoření Vám postačí nástroje, které většinou obsahuje domácnost či dílna každého trochu tvůrčího člověka. A je to pravda. K tvoření z této knížky nepotřebujete žádné speciální nářadí. Materiál na zpracování si přinesete přímo z přírody - z procházky či výletu a někdy Vás nebude stát ani korunu...
Autorka Vás nejdříve seznámí s jednotlivými materiály. Najdete tady kapitolu o dřevě, kamenech, přírodních materiálech a dalších materiálech pro tvorbu.
Následuje kapitolka o nářadí. V kapitole je pečlivě vysvětleno které nářadí na co použít a jak. Autorka tak myslí především na ženy, které se s nářadím tolik nesetkávají jako muži.
Pak již v knížce najdete jednotlivé projekty. Jsou rozděleny do skupin, podle materiálů.


Smaltované šperky, ozdoby a dekorace
Monika Jankůj
Computer press 2005


Tato knížka je určena zejména těm, kteří se chtějí seznámit se základy smaltování a jeho různými druhy. V úvodu Vás autorka seznámí s historií smaltu, dozvíte, co to smalt je a jaké pomůcky budete pro práci se smaltem potřebovat. Dále je knížka rozdělena do třech částí - podle typů smaltování (SMALTOVÁNÍ V KUCHYŇSKÉ ELEKTRICKÉ TROUBĚ, SMALTOVÁNÍ NA ELEKTRICKÉM VAŘIČI, SMALTOVÁNÍ V PECI) . A vše je samozřejmě doplněno krásnými fotografiemi.
Jiskřivé vánoční ozdoby z korálků
edice TOPP
Anagram, 2010


Když se blíží čas Vánoc , každý z nás chce dotvářet radostnou atmosféru tohoto nejkrásnějšího ročního období a zdobí svůj dům či byt jehličím a slavnostními barevnými motivy. Pojďme společně znovuobjevit klasiku mezi vánočními dekoracemi a z různých druhů korálků a drátku si vykouzlit originální hvězdy, sněhové vločky, obetkané vánoční baňky, andílky, jemné košíčky a nádherné svícny. Díky přehledným schématům a popisům se vám vše ve chvilce snadno podaří.
Figurky z korálků
edice TOPP
Anagram, 2009


V knize najdete mnoho nových zvířátek, plochých i plastických, které si podle přesných návodů a jasných nákresů snadno vyrobíte.
Originální náramky z korálků
edice TOPP
Anagram, 2008


Originální náramky z korálků s předlohou v originální velikosti.Mozaikové šperky
edice TOPP
Anagram, 2007


Kouzelné mozaikové šperky v mnoha různých stylech - originální brože, náhrdelníky, náušnice, náramky i další doplňky z miniaturních mozaikových kamínků, skleněných střepů nebo korálků.

Modelujeme figurky z moduritu
edice TOPP
Anagram


Jistě Vás překvapí, že autoři nazývají moduritem fimo. Jestli ale fimo nemáte, nemusíte si zoufat. Použít můžete klidně i modurit, výrobky pak jednoduše domalujete akrylovými barvami. Na našem trhu se objevila i další novinka, která je podobná fimu - modelovací hmota Cernit. V úvodu se dozvíte základní informace o nejdůležitějších pomůckách a materiálech. Naučíte se postup krok za krokem, jak s fimem či moduritem pracovat. Dozvíte se fígle a tipy jak s těmito materiály vytvořit postavičku apod. Vytvoříte si jarní svícny, hru pro děti,háčky do koupelny, originální šachy, stojánky na fotografie, vánoční dekorace a spoustu dalších výrobků. Knížka obsahuje předlohy v originální velikosti.Vánoční dekorace z korálků
edice TOPP
Anagram


V úvodních kapitolách se dozvíte jaké pomůcky a materiály budete potřebovat, naučíte se technice.
Pak již následují jednotlivé postupy.
Uprostřed knížky je bohatá barevná část z přehlednými schematy jednotlivých ozdob.
Naučíte se hvězdičky, andílky, svícínky a vánoční stromečky.


Je to takové pokračování vánočních ozdob z korálků, jsou tu další nápady na hvězdičky, andílky…

Vánoční ozdoby z korálků
edice TOPP
Anagram


Je zde plno nápadů, návodů a inspirace na korálkové ozdobičky, zejména nejrůznější hvězdičky - mnoho druhů a barevných kombinací.
V úvodu se dozvíte vše o potřebných pomůckách a základní návody, jak na to (vše je doplněno srozumitelnými nákresy).


Návody jsou opravdu srozumitelné a za chvíli budete umět postupy zpaměti :-).

Ozdoby z korálků na oblečení
edice TOPP
Anagram, 2007


Šperky a ozdoby ze spínacích špendlíků jsou nejnovějším hitem! Špendlíky různých velikostí a barev se mohou snadno kombinovat s rokailovými, dřevěnými, matnými, třpytivými, podlouhlými nebo skleněnými korálky; vytvoříte si tak skvělé náušnice, náramky, náhrdelníky, přívěsky, brože či pásky na hodinky. Pro všechny věkové kategorie.Třpytivé ozdoby z korálků
edice TOPP
Anagram, 2005


Velmi rychle a bez navlékání vytvoříte z korálků skvělé doplňky, šperky a jiné ozdoby. Stačí je jen nalepit na průsvitnou oboustrannou lepicí pásku nebo fólii.

Ozdoby z korálků a spínacích špendlíků
edice TOPP
Anagram


Z této knížky se dozvíte, jak si udělat korálkové doplňky s pomocí spínacích špendlíků. Nejdříve Vás autoři seznámí s materiálem...tzn. jaké korálky jsou vhodné, návlekový materiál, apod.
Další kapitolka je o zhotovení náramku. Pomocí fotoseriálu vše jistě brzy pochopíte.
Pak už následují jednotlivé projekty. Vyrobíte si nejen náramky, ale také brože, dokonce i náušnice.
Jistě nepohrdnete i návodem na nový náramek k hodinkám.
Ke spínacím špendlíkům se stejně dobře hodí i dřevěné korálky. O tom se přesvědčíte také v této knížce.
Zvířátka z korálků III
edice TOPP
Anagram


V úvodu knížky nechybí kapitolka o pomůckách, materiálech a samozřejmě i postup, jak vlastně zvířátka z korálků vyrobit.
Pak již následují jednotlivé projekty na zvířátka, hmyz nebo ptáky či ryby.
Je toho opravdu hodně a tato knížka je velice zdařilá. Předlohy ke zvířátkům najdete uprostřed knížky.Zvířátka z korálků II
edice TOPP
Anagram


Samozřejmě ani v tézo knížce nechybí přehled potřebného materiálu a vysvětlení základní techniky navlékání. Oproti první knížce se tady pracuje s drátkem. V úvodu se dozvíte jak vypracovat detail zvířátka, jak ukončíte drát a spoustu dalších tipů a fíglů. Vše je doplněno nákresy. Kniha obsahuje např. i návod na pomoc v případě ulomeného drátkuZvířátka z korálků
edice TOPP
Anagram


V úvodu se dozvíte, co všechno budete potřebovat pro výrobu korálkových zvířátek. Zároveň se naučíte, jak navléknout korálek na nylonový vlasec či drát.
Pak již následuje spousta projektů s nákresy na jednotlivá zvířátka od broučků přes rybu až po sovu.

Toto byla moje první knížka a všechny návody jsem si také vyzkoušela.


Mláďáta z korálků
nakladatelství CFA + H s.r.o.


Po úvodních stránkách se dozvíte něco málo o korálcích, drátech, které budete potřebovat. Samozřejmě i pomůcky, rady a tipy k práci.
Naučíte se i základní techniku zhotovení trupu a také jak celou práci zakončíte. Další stránky jsou věnované detailům - ploché detaily, ouška, čumáček, plastické nohy apod.
Pak se již můžete věnovat pouze korálkům a zvířátkům.
Vyrobíte si např. tuleně, malé kokršpaněly, opičky, klokany, pandy,labutě, koloušky a další mláďata.
V knížce nechybí ani přehledné návody - barveně upravené.

Originální šperky z fima
Zuzana Kunešová
Portál 2009

V knize je spousta informací o hmotě zvané fimo. Nechybí zde návod jak na přechod barev, je zde spousta technik – jak vytvořit kytičku, spirálu, lístek a další.


Menu | Výtvory | Návody a inspirace | Vzkazy | Odkazy | Mapování stránky


Pod nabídky:


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku